Europa League Results

Thu 25 Aug

  1. FK Qarabag 3 IFK Göteborg 0 FT
  2. Brøndby IF 1 Panathinaikos 1 FT
  3. Grasshoppers Zürich 0 Fenerbahçe 2 FT
  4. Rosenborg 1 FK Austria Vienna 2 FT
  5. Slovan Liberec 3 AEK Larnaka 0 FT
  6. Partizani Tirane 0 FK Krasnodar 0 FT
  7. AZ Alkmaar 0 FK Vojvodina 0 FT
  8. BATE Bor 2 FC Astana 2 FT
  9. KRC Genk 2 Lokomotiva Zagreb 0 FT
  10. Osmanlispor 2 FC Midtjylland 0 FT
  11. PAOK Salonika 2 Dinamo Tbilisi 0 FT
  12. Anderlecht 3 Slavia Prague 0 FT
  13. Shkendija 0 KAA Gent 4 FT
  14. Sparta Prague 3 SønderjyskE 2 FT
  15. NK Maribor 1 FK Qabala 0 FT
  16. Crvena Zvezda 1 Sassuolo 1 FT
  17. Hajduk Split 2 M'bi Tel-Aviv 1 FT
  18. Olympiakos 2 Arouca 1 FT
  19. Saint-Étienne 0 Beitar Jerusalem 0 FT
  20. West Ham 0 Astra Giurgiu 1 FT
  21. Shakt Donsk 2 Istanbul Basaksehir 0 FT
  22. Rapid Vienna 0 AS Trencín 2 FT

Thu 18 Aug

  1. FC Astana 2 BATE Bor 0 FT
  2. Dinamo Tbilisi 0 PAOK Salonika 3 FT
  3. SønderjyskE 0 Sparta Prague 0 FT
  4. FC Midtjylland 0 Osmanlispor 1 FT
  5. FK Krasnodar 4 Partizani Tirane 0 FT
  6. AEK Larnaka 0 Slovan Liberec 1 FT
  7. FK Austria Vienna 2 Rosenborg 1 FT
  8. FK Qabala 3 NK Maribor 1 FT
  9. IFK Göteborg 1 FK Qarabag 0 FT
  10. M'bi Tel-Aviv 2 Hajduk Split 1 FT
  11. Slavia Prague 0 Anderlecht 3 FT
  12. Istanbul Basaksehir 1 Shakt Donsk 2 FT
  13. Fenerbahçe 3 Grasshoppers Zürich 0 FT
  14. FK Vojvodina 0 AZ Alkmaar 3 FT
  15. Lokomotiva Zagreb 2 KRC Genk 2 FT
  16. Panathinaikos 3 Brøndby IF 0 FT
  17. Astra Giurgiu 1 West Ham 1 FT
  18. KAA Gent 2 Shkendija 1 FT
  19. Sassuolo 3 Crvena Zvezda 0 FT
  20. Arouca 0 Olympiakos 1 FT
  21. AS Trencín 0 Rapid Vienna 4 FT

Wed 17 Aug

  1. Beitar Jerusalem 1 Saint-Étienne 2 FT

Thu 4 Aug

  1. FC Midtjylland 1 Videoton FC 1 FT
  2. HJK Helsinki 0 IFK Göteborg 2 FT
  3. Nomme Kalju 0 Osmanlispor 2 FT
  4. FK Krasnodar 3 Birkirkara FC 1 FT
  5. Spartak Moscow 0 AEK Larnaka 1 FT
  6. Spartak Trnava 0 FK Austria Vienna 1 FT
  7. AIK 0 Panathinaikos 2 FT
  8. Apollon Limassol 3 Grasshoppers Zürich 3 FT
  9. Arouca 0 Heracles Almelo 0 FT
  10. Beitar Jerusalem 3 Jelgava 0 FT
  11. FK Qabala 1 Lille 0 FT
  12. Mladá Boleslav 1 Shkendija 0 FT
  13. PAS Giannina 1 AZ Alkmaar 2 FT
  14. Vorskla Poltava 2 Lokomotiva Zagreb 3 FT
  15. SønderjyskE 1 Zaglebie Lubin 1 FT
  16. M'bi Tel-Aviv 2 Pandurii Targu Jiu 1 FT
  17. Dinamo Minsk 0 FK Vojvodina 2 FT
  18. AEK Athens 0 Saint-Étienne 1 FT
  19. Brøndby IF 3 Hertha BSC 1 FT
  20. HNK Rijeka 2 Istanbul Basaksehir 2 FT
  21. NK Maribor 1 Aberdeen 0 FT
  22. Viitorul Constanta 0 KAA Gent 0 FT
  23. Hajduk Split 3 FC Oleksandria 1 FT
  24. Sassuolo 3 FC Luzern 0 FT
  25. Cork City 1 KRC Genk 2 FT
  26. West Ham 3 NK Domzale 0 FT
  27. Rio Ave 1 Slavia Prague 1 FT
  28. Rapid Vienna 3 Torpedo Zhodino 0 FT

Wed 3 Aug

  1. Slovan Liberec 2 FC Admira Wacker Mödling 0 FT

Please note: All times UK. Fixtures are subject to change. The BBC is not responsible for any changes that may be made.