FA Cup Fixtures

Sat 16 Aug

  1. 1874 Northwich V Maine Road 15:00 kick off
  2. AFC Dunstable V Ampthill Town 15:00 kick off
  3. AFC Liverpool V Squires Gate 15:00 kick off
  4. AFC Portchester V Fawley 15:00 kick off
  5. AFC Rushden & Diamonds V Oxhey Jets 15:00 kick off
  6. AFC St Austell V Bishop Sutton 15:00 kick off
  7. AFC Wulfrunians V Alvechurch 15:00 kick off
  8. Alresford Town V Christchurch 15:00 kick off
  9. Alsager Town V Winterton Rangers 15:00 kick off
  10. Ardley United V Ash United 15:00 kick off
  11. Arnold Town V Basford United 15:00 kick off
  12. Arundel V Croydon 15:00 kick off
  13. Ascot United V Tadley Calleva 15:00 kick off
  14. Ashford Town (Middx) V Berkhamsted 15:00 kick off
  15. Atherstone Town V Brocton 15:00 kick off
  16. Badshot Lea V Binfield 15:00 kick off
  17. Barnstaple Town V Witheridge 15:00 kick off
  18. Barton Town Old Boys V Abbey Hey 15:00 kick off
  19. Basildon United V Stanway Rovers 15:00 kick off
  20. Beckenham Town V Eastbourne Town 15:00 kick off
  21. Bedford Town V Kings Langley 15:00 kick off
  22. Bemerton Heath Harlequins V Codicote 15:00 kick off
  23. Billingham Synthonia V Durham City 15:00 kick off
  24. Bishop Auckland V Sunderland RCA 15:00 kick off
  25. Bitton AFC V Blackfield & Langley 15:00 kick off
  26. Blaby & Whetstone Athletic V Harborough Town 15:00 kick off
  27. Black Country Rangers V Lichfield City 15:00 kick off
  28. Boldmere St. Michaels V Desborough Town 15:00 kick off
  29. Bolehall Swifts V Dudley Town 15:00 kick off
  30. Bootle V Runcorn Town 15:00 kick off
  31. Boston Town V Walsham Le Willows 15:00 kick off
  32. Bournemouth FC V Verwood Town 15:00 kick off
  33. Bradford Town V Moneyfields 15:00 kick off
  34. Brantham Athletic V Codicote 15:00 kick off
  35. Bridlington Town V Whitley Bay 15:00 kick off
  36. Bridport V Highworth Town 15:00 kick off
  37. Brimscombe & Thrupp V Windsor 15:00 kick off
  38. Brislington V Street 15:00 kick off
  39. Brockenhurst V Wootton Bassett Town 15:00 kick off
  40. Bromsgrove Sporting V Bewdley Town 15:00 kick off
  41. Cadbury Heath V Cribbs 15:00 kick off
  42. Cammell Laird V West Didsbury & Chorlton AFC 15:00 kick off
  43. Canterbury City V Lingfield 15:00 kick off
  44. Causeway United V Cradley Town 15:00 kick off
  45. Cheltenham Saracens V Camberley Town 15:00 kick off
  46. Chertsey Town V Milton United 15:00 kick off
  47. Chessington & Hook United V Worthing United 15:00 kick off
  48. Chichester City V Mole Valley SCR 15:00 kick off
  49. Clapton V Bowers & Pitsea 15:00 kick off
  50. Cleethorpes Town V Borrowash Victoria 15:00 kick off
  51. Clipstone V Harrowby United 15:00 kick off
  52. Cockfosters V Hullbridge Sports 15:00 kick off
  53. Cogenhoe United V Wembley FC 15:00 kick off
  54. Coleshill Town V Nuneaton Griff 15:00 kick off
  55. Colliers Wood United V Lordswood 15:00 kick off
  56. Colney Heath V Southend Manor 15:00 kick off
  57. Corsham Town V Horndean 15:00 kick off
  58. Cove V Thame United 15:00 kick off
  59. Cowes Sports V Team Solent 15:00 kick off
  60. Cray Valley Paper Mills V Raynes Park Vale 15:00 kick off
  61. Deal Town V Phoenix Sports 15:00 kick off
  62. Diss Town V Holbeach United 15:00 kick off
  63. Dorking Wanderers V Crowborough Athletic 15:00 kick off
  64. Eastbourne United V Hailsham Town 15:00 kick off
  65. Ellistown & Ibstock United V Studley 15:00 kick off
  66. Epsom Athletic V Littlehampton Town 15:00 kick off
  67. Erith & Belvedere V AFC Croydon Athletic 15:00 kick off
  68. Erith Town V St Francis Rangers 15:00 kick off
  69. Fairford Town V Knaphill 15:00 kick off
  70. Farnham Town V Highmoor Ibis 15:00 kick off
  71. FC Romania V Haverhill Rovers 15:00 kick off
  72. Flackwell Heath V Bracknell Town 15:00 kick off
  73. Folland Sports V Downton 15:00 kick off
  74. Gillingham Town V Almondsbury UWE 15:00 kick off
  75. Glasshoughton Welfare V Knaresborough Town 15:00 kick off
  76. Glossop North End V AFC Blackpool 15:00 kick off
  77. Gornal Athletic V Westfields 15:00 kick off
  78. Great Yarmouth Town V Huntingdon Town 15:00 kick off
  79. Greenwich Borough V Lancing 15:00 kick off
  80. Guildford City V Ashford United 15:00 kick off
  81. Guisborough Town V Armthorpe Welfare 15:00 kick off
  82. Hadleigh United V Sawbridgeworth Town 15:00 kick off
  83. Halstead Town V St Margaretsbury 15:00 kick off
  84. Handsworth Parramore V Oadby Town 15:00 kick off
  85. Harefield United V Crawley Green 15:00 kick off
  86. Haringey Borough V Hertford Town 15:00 kick off
  87. Hartley Wintney V Frimley Green 15:00 kick off
  88. Hassocks V Epsom & Ewell 15:00 kick off
  89. Hatfield Town V Baldock Town 15:00 kick off
  90. Haverhill Borough V Barking 15:00 kick off
  91. Heanor Town V Long Eaton United 15:00 kick off
  92. Heather St Johns V Coventry Sphinx 15:00 kick off
  93. Hebburn Town V West Allotment Celtic 15:00 kick off
  94. Hengrove Athletic V Bodmin Town 15:00 kick off
  95. Holker Old Boys V Ashington A.F.C. 15:00 kick off
  96. Holmesdale V Tunbridge Wells 15:00 kick off
  97. Holwell Sports V Graham Street Prims 15:00 kick off
  98. Holyport V Abingdon United 15:00 kick off
  99. Horsham YMCA V Alton Town 15:00 kick off
  100. Ilford V Saffron Walden Town 15:00 kick off
  101. Jarrow Roofing Boldon CA V Eccleshill United 15:00 kick off
  102. Kidlington V Newbury 15:00 kick off
  103. Kirby Muxloe V Wolverhampton Casuals 15:00 kick off
  104. Kirkley and Pakefield V Ely City 15:00 kick off
  105. Leverstock Green V Newport Pagnell Town 15:00 kick off
  106. London Colney V Woodbridge Town 15:00 kick off
  107. Long Buckby V Hanworth Villa 15:00 kick off
  108. Longwell Green Sports V Melksham Town 15:00 kick off
  109. Lymington Town V Winchester City 15:00 kick off
  110. Marske United V Billingham Town 15:00 kick off
  111. Mildenhall Town V Gorleston 15:00 kick off
  112. Molesey V Haywards Heath Town 15:00 kick off
  113. Morpeth Town V Dunston UTS 15:00 kick off
  114. Nelson V West Auckland Town 15:00 kick off
  115. Newcastle Benfield V Penrith 15:00 kick off
  116. Newmarket Town V Fakenham Town 15:00 kick off
  117. Newport IOW V Hamworthy United 15:00 kick off
  118. Newton Aycliffe V Garforth Town 15:00 kick off
  119. North Shields V Pontefract Collieries 15:00 kick off
  120. Northallerton Town V Colney Heath 15:00 kick off
  121. Northampton Spencer V AFC Kempston Rovers 15:00 kick off
  122. Norwich United V Deeping Rangers 15:00 kick off
  123. Nostell Miners Welfare V Stockport Sports 15:00 kick off
  124. Pagham V Woodstock Sports 15:00 kick off
  125. Parkgate V Congleton Town 15:00 kick off
  126. Peterborough Northern Star V Team Bury 15:00 kick off
  127. Petersfield Town V Bristol Manor Farm 15:00 kick off
  128. Pewsey Vale V Sherborne Town 15:00 kick off
  129. Pickering Town V Washington 15:00 kick off
  130. Plymouth Parkway V Buckland Athletic 15:00 kick off
  131. Quorn V Bottesford Town 15:00 kick off
  132. Reading Town V Shrivenham 15:00 kick off
  133. Retford United V Stapenhill 15:00 kick off
  134. Ringmer V Corinthian FC 15:00 kick off
  135. Rocester V Stafford Town 15:00 kick off
  136. Rochdale Town V Runcorn Linnets 15:00 kick off
  137. Romsey Town V Fareham Town 15:00 kick off
  138. Saltash United V Welton Rovers 15:00 kick off
  139. Seaham Red Star V Liversedge 15:00 kick off
  140. Selsey V Fisher 15:00 kick off
  141. Sevenoaks Town V East Preston 15:00 kick off
  142. Shawbury United V Continental Star 15:00 kick off
  143. Shepshed Dynamo V Dunkirk 15:00 kick off
  144. Shepton Mallet V Ilfracombe Town 15:00 kick off
  145. Shildon V Crook Town 15:00 kick off
  146. Shirebrook Town V Loughborough University 15:00 kick off
  147. Shoreham V Crawley Down Gatwick 15:00 kick off
  148. Sileby Rangers V Hillingdon Borough 15:00 kick off
  149. Silsden V Consett 15:00 kick off
  150. Sleaford Town V Wisbech Town 15:00 kick off
  151. Slimbridge V Thatcham Town 15:00 kick off
  152. Sporting Bengal United V FC Clacton 15:00 kick off
  153. Sporting Khalsa V Pegasus Juniors 15:00 kick off
  154. St Andrews V Tipton Town 15:00 kick off
  155. St Helens Town V Atherton Collieries 15:00 kick off
  156. Staines Lammas V Bedfont Sports 15:00 kick off
  157. Stansted V Ipswich Wanderers 15:00 kick off
  158. Staveley Miners Welfare V Worksop Town 15:00 kick off
  159. Stotfold V Biggleswade United 15:00 kick off
  160. Stourport Swifts V Lye Town 15:00 kick off
  161. Tadcaster Albion V Barnoldswick Town 15:00 kick off
  162. Takeley V London Tigers 15:00 kick off
  163. Thackley V Albion Sports 15:00 kick off
  164. Thetford Town V Swaffham Town 15:00 kick off
  165. Thurnby Nirvana V Lincoln Moorlands Railway 15:00 kick off
  166. Torpoint Athletic V Odd Down 15:00 kick off
  167. Tower Hamlets V Felixstowe & Walton United 15:00 kick off
  168. Tring Athletic V Holmer Green 15:00 kick off
  169. Walsall Wood V Heath Hayes 15:00 kick off
  170. Waltham Forest V Hoddesdon Town 15:00 kick off
  171. Wellingborough Town V Bedfont & Feltham 15:00 kick off
  172. Wellington V Ellesmere Rangers 15:00 kick off
  173. Welwyn Garden City V Hadley 15:00 kick off
  174. Westfield V Horley Town 15:00 kick off
  175. Whickham V Bacup & Rossendale Borough 15:00 kick off
  176. Whitchurch United V Hallen 15:00 kick off
  177. Whitton United V Eton Manor 15:00 kick off
  178. Wigan Robin Park V Maltby Main 15:00 kick off
  179. Willand Rovers V Radstock Town 15:00 kick off
  180. Winsford United V Athersley Recreation 15:00 kick off
  181. Winterbourne United V Hythe & Dibden 15:00 kick off
  182. Wivenhoe Town V Enfield 1893 15:00 kick off
  183. Yaxley V Godmanchester Rovers 15:00 kick off

Sun 17 Aug

  1. AFC Emley V Ashton Athletic 15:00 kick off

Please note: All times UK. Matches are subject to change. The BBC is not responsible for any changes that may be made. FA Premier League, Football League and Scottish Professional Football League fixtures reproduced under licence from Football DataCo Limited. All rights reserved. Licence number NEWMEDIA/BBCINT/147806a.