FA Cup Fixtures

Sat 30 Aug

  1. Hartley Wintney V Frimley Green 15:00 kick off
  2. 1874 Northwich V Prescot Cables 15:00 kick off
  3. Abingdon United V Egham Town 15:00 kick off
  4. AFC Hayes V Holmer Green 15:00 kick off
  5. AFC Kempston Rovers V Sileby Rangers 15:00 kick off
  6. AFC Portchester V Folland Sports 15:00 kick off
  7. AFC Rushden & Diamonds V Bedford Town 15:00 kick off
  8. AFC Totton V Gillingham Town 15:00 kick off
  9. AFC Wulfrunians V Boldmere St. Michaels 15:00 kick off
  10. Alresford Town V Sherborne Town 15:00 kick off
  11. Armthorpe Welfare V Marske United 15:00 kick off
  12. Ashford Town (Middx) V Daventry Town 15:00 kick off
  13. Ashford United V Chipstead 15:00 kick off
  14. Aveley V Basildon United 15:00 kick off
  15. Aylesbury United V Aylesbury FC 15:00 kick off
  16. Barkingside V Wivenhoe Town 15:00 kick off
  17. Basford United V Sheffield FC 15:00 kick off
  18. Bashley V Winchester City 15:00 kick off
  19. Bedfont & Feltham V Leighton Town 15:00 kick off
  20. Bemerton Heath Harlequins V Bournemouth FC 15:00 kick off
  21. Bishop Auckland V Jarrow Roofing Boldon CA 15:00 kick off
  22. Bishop's Cleeve V Ascot United 15:00 kick off
  23. Blaby & Whetstone Athletic V Stratford Town 15:00 kick off
  24. Blackfield & Langley V Highworth Town 15:00 kick off
  25. Bodmin Town V Witheridge 15:00 kick off
  26. Bowers & Pitsea V Colney Heath 15:00 kick off
  27. Bradford Town V Wootton Bassett Town 15:00 kick off
  28. Brentwood Town V Potters Bar Town 15:00 kick off
  29. Bridgwater Town V Brislington 15:00 kick off
  30. Bridlington Town V Northallerton Town 15:00 kick off
  31. Burgess Hill Town V Eastbourne Town 15:00 kick off
  32. Burnham Ramblers V Hadleigh United 15:00 kick off
  33. Burscough V Mossley 15:00 kick off
  34. Carlton Town V Handsworth Parramore 15:00 kick off
  35. Chatham Town V Whyteleafe 15:00 kick off
  36. Cheltenham Saracens V Fleet Town 15:00 kick off
  37. Cheshunt V Thurrock 15:00 kick off
  38. Cinderford Town V Horndean 15:00 kick off
  39. Clipstone V Loughborough University 15:00 kick off
  40. Clitheroe V Seaham Red Star 15:00 kick off
  41. Codicote V Tilbury 15:00 kick off
  42. Cogenhoe United V Kettering Town 15:00 kick off
  43. Coleshill Town V Bromsgrove Sporting 15:00 kick off
  44. Congleton Town V Salford City 15:00 kick off
  45. Consett V Whickham 15:00 kick off
  46. Coventry Sphinx V Bedworth United 15:00 kick off
  47. Cowes Sports V Yate Town 15:00 kick off
  48. Cray Wanderers V Molesey 15:00 kick off
  49. Dereham Town V St Ives Town 15:00 kick off
  50. Droylsden V Runcorn Linnets 15:00 kick off
  51. Dudley Town V Market Drayton Town 15:00 kick off
  52. Dunston UTS V Durham City 15:00 kick off
  53. East Grinstead Town V Raynes Park Vale 15:00 kick off
  54. East Preston V Holmesdale 15:00 kick off
  55. Eastbourne United V Hastings United 15:00 kick off
  56. Ellistown & Ibstock United V Kirby Muxloe 15:00 kick off
  57. Epsom & Ewell V Croydon 15:00 kick off
  58. Evesham United V Kidsgrove Athletic 15:00 kick off
  59. Fareham Town V Longwell Green Sports 15:00 kick off
  60. Farsley AFC V Athersley Recreation 15:00 kick off
  61. Faversham Town V Westfield 15:00 kick off
  62. Fisher V Ramsgate 15:00 kick off
  63. Garforth Town V Harrogate Railway Athletic 15:00 kick off
  64. Godmanchester Rovers V Newmarket Town 15:00 kick off
  65. Gresley V Cleethorpes Town 15:00 kick off
  66. Hanwell Town V Biggleswade United 15:00 kick off
  67. Hanworth Villa V North Greenford United 15:00 kick off
  68. Harefield United V Leverstock Green 15:00 kick off
  69. Hertford Town V Great Wakering Rovers 15:00 kick off
  70. Holbeach United V Boston Town 15:00 kick off
  71. Horsham V Corinthian-Casuals 15:00 kick off
  72. Ipswich Wanderers V Hoddesdon Town 15:00 kick off
  73. Knaphill V Badshot Lea 15:00 kick off
  74. Knaresborough Town V West Allotment Celtic 15:00 kick off
  75. Leek Town V Lichfield City 15:00 kick off
  76. Lincoln United V Brigg Town 15:00 kick off
  77. London Tigers V FC Clacton 15:00 kick off
  78. Lordswood V Hythe Town 15:00 kick off
  79. Loughborough Dynamo V Coalville Town 15:00 kick off
  80. Maldon & Tiptree V London Colney 15:00 kick off
  81. Maltby Main V Glossop North End 15:00 kick off
  82. Mangotsfield United V Cribbs 15:00 kick off
  83. Merthyr Town V Larkhall Athletic 15:00 kick off
  84. Milton United V Marlow 15:00 kick off
  85. Mole Valley SCR V Carshalton Athletic 15:00 kick off
  86. Needham Market V Soham Town Rangers 15:00 kick off
  87. New Mills V Squires Gate 15:00 kick off
  88. Newcastle Benfield V Kendal Town 15:00 kick off
  89. Newcastle Town V Chasetown 15:00 kick off
  90. Newport IOW V Winterbourne United 15:00 kick off
  91. North Leigh V Flackwell Heath 15:00 kick off
  92. Northwich Victoria V AFC Emley 15:00 kick off
  93. Northwood V Kings Langley 15:00 kick off
  94. Odd Down V Willand Rovers 15:00 kick off
  95. Padiham V Shildon 15:00 kick off
  96. Peterborough Northern Star V Mildenhall Town 15:00 kick off
  97. Phoenix Sports V Chessington & Hook United 15:00 kick off
  98. Radcliffe Borough V Atherton Collieries 15:00 kick off
  99. Rainworth Miners Welfare V Staveley Miners Welfare 15:00 kick off
  100. Redbridge V AFC Sudbury 15:00 kick off
  101. Redhill V Horsham YMCA 15:00 kick off
  102. Retford United V Holwell Sports 15:00 kick off
  103. Ringmer V Merstham 15:00 kick off
  104. Royston Town V Brightlingsea Regent 15:00 kick off
  105. Runcorn Town V Goole AFC 15:00 kick off
  106. Saffron Walden Town V Welwyn Garden City 15:00 kick off
  107. Shawbury United V Tividale 15:00 kick off
  108. Shepshed Dynamo V Quorn 15:00 kick off
  109. Shepton Mallet V Saltash United 15:00 kick off
  110. Sholing V Bristol Manor Farm 15:00 kick off
  111. Shrivenham V Shortwood United 15:00 kick off
  112. Sittingbourne V Dorking Wanderers 15:00 kick off
  113. Slimbridge V Chalfont St Peter 15:00 kick off
  114. South Park V Thamesmead Town 15:00 kick off
  115. Spalding United V Heanor Town 15:00 kick off
  116. Sporting Khalsa V Tipton Town 15:00 kick off
  117. St Margaretsbury V Romford 15:00 kick off
  118. Stafford Town V Norton United 15:00 kick off
  119. Stockport Sports V Ossett Town 15:00 kick off
  120. Stocksbridge Park Steels V Bamber Bridge 15:00 kick off
  121. Sutton Coldfield Town V Brocton 15:00 kick off
  122. Swindon Supermarine V Hallen 15:00 kick off
  123. Tadcaster Albion V Spennymoor Town 15:00 kick off
  124. Taunton Town V Clevedon Town 15:00 kick off
  125. Thame United V Highmoor Ibis 15:00 kick off
  126. Tiverton Town V Plymouth Parkway 15:00 kick off
  127. Tooting & Mitcham United V Three Bridges 15:00 kick off
  128. Walsall Wood V Stafford Rangers 15:00 kick off
  129. Waltham Abbey V Cockfosters 15:00 kick off
  130. Walton & Hersham V Herne Bay 15:00 kick off
  131. Walton Casuals V Whitstable Town 15:00 kick off
  132. Ware V Felixstowe & Walton United 15:00 kick off
  133. Warrington Town V Barton Town Old Boys 15:00 kick off
  134. Washington V Lancaster City 15:00 kick off
  135. Wellington V Stourport Swifts 15:00 kick off
  136. West Auckland Town V Darlington 1883 15:00 kick off
  137. West Didsbury & Chorlton AFC V Brighouse Town 15:00 kick off
  138. Westfields V Rugby Town 15:00 kick off
  139. Whitton United V Haverhill Borough 15:00 kick off
  140. Wimborne Town V AFC St Austell 15:00 kick off
  141. Windsor V Godalming Town 15:00 kick off
  142. Winterton Rangers V Ossett Albion 15:00 kick off
  143. Wisbech Town V Kirkley and Pakefield 15:00 kick off
  144. Worthing V Guernsey 15:00 kick off
  145. Wroxham V Great Yarmouth Town 15:00 kick off

Sun 31 Aug

  1. AFC Dunstable V Uxbridge 15:00 kick off
  2. Albion Sports V Ashington A.F.C. 15:00 kick off
  3. Baldock Town V Harlow Town 15:00 kick off
  4. Canterbury City V Pagham 15:00 kick off
  5. Erith & Belvedere V Folkestone Invicta 15:00 kick off
  6. FC Romania V Heybridge Swifts 15:00 kick off
  7. Greenwich Borough V St Francis Rangers 15:00 kick off
  8. Littlehampton Town V Shoreham 15:00 kick off
  9. Scarborough Athletic V North Shields 15:00 kick off

Please note: All times UK. Matches are subject to change. The BBC is not responsible for any changes that may be made. FA Premier League, Football League and Scottish Professional Football League fixtures reproduced under licence from Football DataCo Limited. All rights reserved. Licence number NEWMEDIA/BBCINT/147806a.