Rugby Union Fixtures

Sunday 26th October 2014

European Rugby Champions Cup - Pool 1

Clermont Auvergne v Sale 15:15

European Rugby Champions Cup - Pool 2

Castres v Leinster 13:00
Wasps v Harlequins 17:15

European Rugby Champions Cup - Pool 5

Treviso v Racing Metro 17:15

British & Irish Cup - Pool 4

Cornish Pirates v Cross Keys 15:00

Friday 31st October 2014

Guinness PRO12

Glasgow v Treviso 19:35
Leinster v Edinburgh 19:35
Ospreys v Connacht 19:35

All-Ireland League Division One - Section B

Buccaneers v Corinthians 19:30

Saturday 1st November 2014

Other Internationals

Barbarians v Australia 14:30
USA v New Zealand 20:50

The LV= Cup - Round

Sale v Wasps 14:00
Bath v London Welsh 15:00
Exeter v Gloucester 15:00
London Irish v Leicester 15:00
Northampton v Newcastle 16:00

SSE National League Division One

Loughborough Students v Cinderford 14:00
Tynedale v Darlington Mowden Park 14:00
Blackheath v Macclesfield 15:00
Coventry v Esher 15:00
Ealing Trailfinders v Hartpury College 15:00
Fylde v Blaydon 15:00
Old Albanians v Wharfedale 15:00
Rosslyn Park v Richmond 15:00

SSE National League Division Two North

Harrogate v Sedgley Park 14:00
Huddersfield v Broadstreet 14:00
Hull Ionians v Preston Grasshoppers 14:00
Chester v Birmingham & Solihull 14:15
Luctonians v Ampthill 14:15
Caldy v Otley 15:00
Leicester Lions v Hull 15:00
Stourbridge v Stockport 15:00

SSE National League Division Two South

Cambridge v Lydney 14:00
Worthing v Redruth 14:00
Bishop's Stortford v Shelford 14:30
Clifton v Chinnor 14:30
Launceston v Southend 14:30
Old Elthamians v Dorking 14:30
Taunton v Dings Crusaders 14:30
Canterbury v Henley 15:00

Principality Building Society Premiership

Aberavon P-P Pontypridd Postponed
Bedwas P-P Carmarthen Quins Postponed
Bridgend P-P Newport Postponed
Bridgend v Llandovery 14:30
Carmarthen Quins v Cardiff 14:30
Cross Keys P-P Swansea Postponed
Ebbw Vale v Aberavon 14:30
Llandovery P-P Cardiff Postponed
Llanelli P-P Neath Postponed
Neath v Cross Keys 14:30
Newport v Llanelli 14:30
Pontypridd v Bedwas 14:30
Swansea P-P Aberavon Postponed

SWALEC Welsh National Championship

Blackwood v Narberth 14:30
Bridgend Ath v Pontypool 14:30
Cardiff Met v Llanharan 14:30
Glynneath v Tondu 14:30
Newbridge v Merthyr 14:30
Swansea v Bargoed 14:30
Tata Steel v RGC1404 14:30

Swalec Welsh National League Division One East

Garndiffaith v Penallta 14:30
Glamorgan Wanderers v Fleur De Lys 14:30
Nelson v Blaenavon 14:30
Rhiwbina v Cardiff HSOB 14:30
Risca v Rumney 14:30
Senghenydd v Llanishen 14:30

Swalec Welsh National League Division One West

Amman Utd v Gorseinon 14:30
Ammanford v Felinfoel 14:30
Kidwelly v Carmarthen Ath 14:30
Llangennech v Whitland 14:30
Loughor v Newcastle Emlyn 14:30
Tenby Utd v Crymych 14:30

Swalec Welsh National League Division One North

Bro Ffestiniog v Llandudno 14:30
Caernarfon v Denbigh 14:30
Cobra v Bethesda 14:30
Mold v Bala 14:30
Pwllheli v Nant Conwy 14:30
Ruthin v Dolgellau 14:30

Scottish Premiership

Edinburgh Acads v Melrose 14:00
Gala v Ayr 15:00
Glasgow Hawks v Heriots Rugby Club 15:00
Hawick v Currie 15:00
Stirling County v Boroughmuir 15:00

Scottish National League Division One

Aberdeen Grammar v Hillhead/Jordanhill 14:00
GHA v Biggar 14:00
Marr v Kelso 14:00
Stewart's Melville FP v Dundee HSFP 14:00
Jed-Forest v Selkirk 15:00
Peebles v Watsonians 15:00

Scottish Championship League A

Aberdeenshire v Ardrossan Acads 14:00
Greenock Wanderers v Cartha Q P 14:00
Hamilton v Falkirk 14:00
Howe of Fife v Livingston 14:00
Musselburgh v Kirkcaldy 14:00
Whitecraigs v Haddington 14:00

Scottish Championship League B

Dumfries v Preston Lodge FP 14:00
East Kilbride v RHC 14:00
Hawick YM v Dunfermline 14:00
Murrayfield Wanderers v Lasswade 14:00
Perthshire v Irvine 14:00
West of Scotland v Dalziel 14:00

All-Ireland League Division One - Section A

Ballynahinch v St Mary's College 14:30
Cork Constitution v Young Munster 14:30
Lansdowne v UCD 14:30
Old Belvedere v Dolphin 14:30
Terenure College v Clontarf 14:30

All-Ireland League Division One - Section B

Galwegians v Ballymena 14:30
Garryowen v Dublin University 14:30
Malone v UL Bohemians 14:30
Shannon v Belfast Harlequins 14:30

Please note: All times UK. Fixtures are subject to change. The BBC is not responsible for any changes that may be made.